• suskuncafe@hotmail.com
  • +905417870770

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

2 Nisan 2018 22:34

Sayca Derneği OTİZMLİ ÇOCUKLARLA PİKNİK YAPTI.

Sayca Derneği OTİZMLİ ÇOCUKLARLA PİKNİK YAPTI.

2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ SAYCA KÖYÜ SEVENLERİ DERNEĞİ TARAFINDAN YÖRÜK ORMANINDA KUTLANDI

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü, sayca köyü SEVENLERİ yörük ormanında yapılan çeşitli etkinliklerle Kutlandı.

Otizmli bireylere sayca SEVENLERİ tarafından yapılan etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından sayca köyü SEVENLERİ DERNEĞİ Kurucu Başkan Av Adem Gül günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmayla başladı “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” nedeniyle yaptığı konuşmada Av.Adem Gül” Otizm sosyal ve iletişim becerilerinin oluşmasını etkileyen bir gelişim bozukluğu hastalığıdır. Otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak toplum olarak hepimizin ortak meselesidir “dedi.

Başkan ALİ DEVELİ konuşmasını şöyle sürdürdü :”Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, çağdaş toplum ve çağdaş devlet olmanın en önemli göstergelerinden biridir.


Engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale getirilmesi sağlık, Eğitim, Ulaşım ve iyileştirme başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması suretiyle kendi kendilerine yetebilen bireyler haline gelebilmelerini ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak bizim en öncelikli görevimizdir” dedi.

Konuşmaların ardından program; Otizmli öğrencilerin okudukları şiirler, şarkılar ve yarışmalarla son buldu.

BİRLİKTE RAHMET AYRILIKTA AZAP VARDIR.

Sayca Köyü Sevenleri Derneği,geleneksel hale getirdiği 2.duzenlenen Piknik etkinliğini gerçekleştirdi.Yumurtta,çuval,ip çekme yarışları yaparak bizi çocukluğumuza götürdüler.

Başta Dernek Kurucu Başkanı Av.Adem Gül ve Derneğimizin yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bizi kırmayıp gelen hemşehrilerimize ve ayrıca otizmli çocuklarımıza ve ailelerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Kayseri’den gelen Aşık Yemliha abimize,sivil toplum kuruluşları başkanlarımıza,muhtarlarımıza,gazetecilerimize ve tüm misafirlerimize tek tek teşekkür ediyoruz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.