• suskuncafe@hotmail.com
  • +905417870770

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

8 Mart 2018 01:34

Nurullah Pazar; İslamda Kadının Yeri

Nurullah Pazar; İslamda Kadının Yeri

Yesevi Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Çalışan Konfederasyonu Seyhan Şube Başkanı Nurullah PAZAR 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan PAZAR Şunları söyledi.
Hayatımızın her alanında varlıklarıyla bizlere huzur veren ve bütün yönleriyle bizlere destek olan,yaşamları boyunca aileleri adına her türlü fedakarlığa katlanıp sahip olduğu değerlere samimi olarak sahip çıkan Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü en kalbi duygularımla tebrik edıyorum.
Bu önemli günde kadınlarımızın değerli olduğunu ve hayatımızın vageçilmezleri arasında yer aldığını hiç bir zaman unutmayalım.Onlar bu dünyada olduktan sonra ve bizlere gereken desteği sağladıktan sonra aşamayacağımız hiç bir engel yoktur.

Fedakarlık ve vefakarlık adına çalışmalarında en içten bir şekilde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bu kadınlarımıza toplum olarak sahip çıkmalıyız. Biliyosunuz acılar paylaşıldıkça hafifler,sevinçler de paylaşıldıkta çoğalır.

Burada belirttiğim ifade neticesinde toplumun bir ferdi olan bizler onların yani kadınlarımızın dertleriyle ilgilenmeli,sevinçleri ve acıları paylaşılmalıdır.Ülkemizde ki yaşayan tüm kardeşlerime bir tavsiyede bulunmak istiyorum.Kadınlarımıza karşı saygıyı her zaman ön planda tutmaya özen gösterelim.Onları hiç bir zaman üzmeyelim.Elimizden geldiği kadar bütün iş ve işlemlerinde kadınlarımıza yardımcı olalım diyen Başkan Nurullah PAZAR sözlerine şöyle devam etti;Nitekim İslam Dinimizde de kadınlarımızın incitilmemesi ve onlara nazik,kibar ve nezaketli davranılması konusunda çeşitli hadisler vardır.Peygamber efendimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.s) zarif bir benzetmeyle, kadınları ‘kırılgan camlara benzetir. Kadınların nezaketine, zarafetine, özenle saklanmasına, darbelerden uzak tutulmasına, kırılganlığına, içinin – dışının bir olduğuna, saf ve katışıksız olduğuna dikkat çeker.Bu ifadelerle Hz. Peygamberimiz ve Dinimiz de bizlere kadınlarımıza karşı daha dikkatli ve daha şeffat olmanızı sizlere tavsiye ediyor.
Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar günümüzü bir kez daha en kalbi duygularımla tebrik ediyor,bu zamana kadar ahirete irtihal eden tüm annelerimize ve kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.Ruhları şad,mekanları cennet olsun.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.