• suskuncafe@hotmail.com
  • +905417870770

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

3 Ekim 2019 13:30

BAŞKAN KASIM KARAKÖSE’DEN İMAMOĞLU HALKINI DUYGULANDIRAN PROJE”

BAŞKAN KASIM KARAKÖSE’DEN İMAMOĞLU HALKINI DUYGULANDIRAN PROJE”

İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, belediye hizmet binasında projelendirdiği ‘Kız Öğrenci Yurdu’nu hayata geçirmek için hummalı bir çalışma başlattı.

“BAŞKAN KASIM KARAKÖSE’DEN İMAMOĞLU HALKINI DUYGULANDIRAN PROJE”

Eğitim için İmamoğlu dışından gelecek olan, kız öğrencilere konaklama desteği sağlayacağını belirten Başkan Kasım Karaköse, “Ülkemizin değişik il ve ilçelerinden İmamoğlu’muzun sınırları içerisinde bulunan Çukurova Üniversitesi İmamoğlu Meslek Yüksekokulu’na, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yerleştirilen kız öğrencilerimizin eğitimleri boyunca kalabilecekleri ‘Kız Öğrenci Yurdu’nun olmamasından dolayı büyük üzüntü duyuyordum. Göreve başladıktan kısa bir zaman sonra, bu projeyi hayata geçirmek için gerekli çalışmalarımızı başlattık. Her gün sabah mesaime burada başlıyor, hızla devam eden inşaat hakkında ustalarımızdan bilgiler alıyorum. İmamoğlu’nda meydanlarda sıkça esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyorum. Bu projemizden haberdar olup duygulanan, çocukları başka şehirlerde ‘kalacak yer’ sorunu yaşayan esnaf vatandaşlarımızdan dualar ve manevi destek alıyorum. Öğrencilerin gelmesiyle ilçemiz ekonomisine canlılık katacağına inandığım bu projemizi hayata geçireceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

“DERSLERİNDE BAŞARILI OLMALARI İÇİN ONLARA, EVLERİNDE HİSSİ VERECEĞİZ”

İmamoğlu Belediyesi tarafından yakında hayata geçirilecek olan ‘Kız Öğrenci Yurdu’nun özellikleri hakkında bilgi aktaran Başkan Kasım Karaköse, “Üniversite eğitimi almak için diğer şehirlerden gelen kız öğrencilerimizin en büyük sorunlarından biri olan ‘kalacak yer’ sorununu ortadan kaldırmak amacıyla projelendirdiğimiz ‘Kız Öğrenci Yurdu’muz, 50 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Belediye hizmet binamızda inşaat çalışmalarımızın tamamlanmasıyla, kız öğrencilerimize rahat, güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yuva ortamı sunulması amaçlıyoruz. ‘Kız Öğrenci Yurdu’muzun içerisinde Sağlık Birimi, Kütüphane, Salon, Çamaşırhane ve Yemekhane yer alacak. Öğrencilere evlerinde hissi verecek olan yurtta, 4 kişilik ve 6 kişilik odalarımız mevcut olacak. Ayrıca yurttan yararlanacak olan öğrencilerimizin rahat ders çalışabilmesi için de sınırsız ve hızlı kablosuz internet ağı imkânı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.